Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Kim są Damy w Bieli?

Dopóki na Kubie będzie chociaż jeden więzień, nasza kampania będzie kontynuowana – mówi Gisela Delgado. O misji Dam w Bieli, Projekcie Niezależnych Bibliotek i o tym, co daje siłę do walki, z kubańską opozycjonistką rozmawiają Anna Jakubczuk i Wojciech Pokora.

 


Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:00)

Read more...

 

Hektor Palacios Ruiz w Polsce - wywiad

Ani Miami, ani Rząd Amerykański nie mogą wpłynąć na zmianę na Kubie. Na zmiany na Kubie mogą mieć wpływ tylko Kubańczycy. Wszystko co będzie pochodziło spoza to jest ingerencja i my na to nie pozwolimy – o tym jak może wyglądać najbliższa przyszłość Kuby, o codzienności i trudnej historii z Hektorem Palacios Ruiz rozmawiali członkowie Stowarzyszenia Solidarności Globalnej

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:00)

Read more...

 

Castro, mi amigo

Pokaż mi swoich przyjaciół a powiem ci, kim jesteś.

 

Olivier Stone i Steven Spielberg, dwaj reżyserzy z USA mają z pewnością wielu wspólnych znajomych. Jednym z nich jest Fidel Castro. Ten pierwszy ma zamiłowanie do wielkich postaci, wszyscy znamy jego dzieła; „Evita”, „ Nixon”, „ Alexander”, „The Doors” o Jimie Morrisonie, a w 2003 powstał „Comandante”- dokument z wielu godzin rozmowy z przywódca Kuby. W Polsce film był znany pod tytułem: „Przywódca”. Miał pokazać „ludzką twarz” dyktatora, który w nieludzką siłą opiera się śmierci od kilku lat. Stone mówi, że podziwia rewolucje Castro. Ja zapraszam Pana, Panie Stone, do Miami, gdzie mieszka milion kubańskich uchodźców, którzy przepłynęli kawałek Oceanu na oponach by uciec przed biedą i terrorem El Comandante. Może po takich imponujących tytułach jak; „Człowiek z blizną”, czy „ Urodzony czwartego lipca” wyreżyseruje Pan film o przeciętnym kubańczyku-emigrancie, proponuje tytuł „Człowiek, który przeżył”.

Last Updated (Monday, 25 May 2009 20:43)

Read more...

 

Kuba...I jak tu żyć?

„Kuba...I jak tu żyć?” - to pierwsza korespondencja z wyspy określanej mianem „Perły Karaibów”. Jak wygląda kubańska rzeczywistość? O swoim zderzeniu z „innym światem” pisze z Hawany polski misjonarz, ks.Andrzej. 

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 14:46)

Read more...

 

Zombie i kanibale

Jest parę rzeczy, który chciałabym dziś napisać. Pierwszą z nich jest prawdziwa historia pewnej dziewczyny. Ta historia zdarzyła niedawno, a słyszałam ją parę dni temu od Kennetha, brata Faith. Otóż w pewnej wiosce żyła piękna dziewczyna, którą każdy chciał wziąć za żonę. Niestety dziewczyna ta zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach i pogrzebano ją. Jakiś czas po jej pogrzebie jeden z jej wielbicieli wybrał się do innej wioski w swoich sprawach. Kiedy przechodził obok pola zobaczył tam dziewczynę, która kopała w ogrodzie, a która wyglądała dokładnie jak ta, którą niedawno pochowano.

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 13:48)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj