Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Czy w Kenii istnieje demokracja? Sytuacja po wyborach

Trwające w Kenii napięcia po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, które odbyły się 27 grudnia 2007 roku, nie były pierwszymi w historii tego kraju. W trakcie poprzednich wyborów, szczególnie w latach 1992, 1997, 2002, dochodziło również do gwałtownych protestów, wywołanych nie zawsze demokratycznym przebiegiem wyborów, a także oburzeniem zwolenników przegranego w wyborach kandydata.

Read more...

 

Turkmenistan - punkt styczny interesów światowych mocarstw

Swoje podboje prowadził tu Aleksander Wielki, grozę budził słynny Timur (Tamerlan), a Marco Polo przemierzał nieprzebrane piaski pustyni Kara-Kum podczas swojej wyprawy do Chin. Dziś kraj ten podnosi się z prawie stupięćdziesięcioletniego panowania Rosji, od całkowitego podbicia przez Cara w XIX wieku, przez włączenie do ZSRR, po nieformalne wpływy za czasów Turkmenbaszy – Saparmyrat’a Nyyazow’a za którego rządów Turkmenistan – bo o nim mowa – był jednym z najbardziej izolowanych krajów na świecie. Dziś staje się, jak dawniej, miejscem przecięcia interesów wielu światowych mocarstw.

 

Last Updated (Wednesday, 16 January 2008 16:49)

Read more...

 

Gruzińska droga do niezależnosci

W ostatnich tygodniach 2007 roku media podawały niepokojące relacje z Gruzji. Mówiono o protestach opozycji, o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, aresztowaniach i walkach na ulicach Tbilisi. W tle tych wydarzeń przewijała się Rosja. Co tak naprawdę wydarzyło się w Gruzji na przełomie 2007 i 2008 roku? Kto za tym stoi i jakie mogą być konsekwencje tych wydarzeń? 

 

Last Updated (Sunday, 13 January 2008 23:49)

Read more...

 

Wszystkie światła Caracas

Dlaczego Hugo Chavez ma takie poparcie?- zapytałam kiedyś moją przyjaciółkę, Wenezuelkę.  Potrafię przecież zrozumieć słabość niektórych do socjalistycznych ideałów, ale wiem też, jakie niesie to za sobą zagrożenie. – Zrozumiałabyś - odpowiedziała- gdybyś zobaczyła obydwie Wenezuele, które ja znam. Widziałam te wszystkie getta, domki z blachy i kartonów, bose dzieciaki, bawiące się bez zabawek. A gdybyś pojechała troszkę dalej ujrzałabyś ogromne wille, wielkie samochody, baseny, stadniny na tysiące koni dla córeczek-księżniczek z lepszych rodzin. Zrozumiałabyś. Kiedyś musiało to się stać, biedni musieli kiedyś znaleźć swojego bohatera.

 

Last Updated (Sunday, 13 January 2008 23:50)

Read more...

 

Jak sprawiedliwie kupować?

Jak sprawiedliwie podzielić banana, aby godnie wynagrodzić wszystkich pracujących przy jego hodowli i sprzedaży, dowiedzieli się 2 grudnia 2007 roku członkowie SSG na spotkaniu z Wojciechem Ziębą, prezesem Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i my”. Spotkanie odbyło się w Domu Ojców Białych Misjonarzy Afryki w Natalinie pod Lublinem.

 

Last Updated (Monday, 17 March 2008 21:00)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj