Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

ZBLIŻA SIĘ DZIESIĄTA ROCZNICA WIZYTY JANA PAWŁA II NA KUBIE

10 lat minęło - na czele stolicy piotrowej nowy następca, na czele wciąż dzielnie tworzącej socjalizm Kuby również zmiany. Co się zmieniło po spotkaniu, któremu tak bacznie przyglądał się świat, które miało przynieść długo oczekiwane zmiany? Jak wygląda dzisiejsza Kuba? Czy otworzyła się na świat, a świat na nią? Co zmieniła wizyta Jana Pawła II?

 

Last Updated (Monday, 25 May 2009 21:09)

Read more...

 

Czy w Kenii istnieje demokracja? Sytuacja po wyborach

Trwające w Kenii napięcia po wyborach prezydenckich i parlamentarnych, które odbyły się 27 grudnia 2007 roku, nie były pierwszymi w historii tego kraju. W trakcie poprzednich wyborów, szczególnie w latach 1992, 1997, 2002, dochodziło również do gwałtownych protestów, wywołanych nie zawsze demokratycznym przebiegiem wyborów, a także oburzeniem zwolenników przegranego w wyborach kandydata.

Read more...

 

Turkmenistan - punkt styczny interesów światowych mocarstw

Swoje podboje prowadził tu Aleksander Wielki, grozę budził słynny Timur (Tamerlan), a Marco Polo przemierzał nieprzebrane piaski pustyni Kara-Kum podczas swojej wyprawy do Chin. Dziś kraj ten podnosi się z prawie stupięćdziesięcioletniego panowania Rosji, od całkowitego podbicia przez Cara w XIX wieku, przez włączenie do ZSRR, po nieformalne wpływy za czasów Turkmenbaszy – Saparmyrat’a Nyyazow’a za którego rządów Turkmenistan – bo o nim mowa – był jednym z najbardziej izolowanych krajów na świecie. Dziś staje się, jak dawniej, miejscem przecięcia interesów wielu światowych mocarstw.

 

Last Updated (Wednesday, 16 January 2008 16:49)

Read more...

 

Gruzińska droga do niezależnosci

W ostatnich tygodniach 2007 roku media podawały niepokojące relacje z Gruzji. Mówiono o protestach opozycji, o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, aresztowaniach i walkach na ulicach Tbilisi. W tle tych wydarzeń przewijała się Rosja. Co tak naprawdę wydarzyło się w Gruzji na przełomie 2007 i 2008 roku? Kto za tym stoi i jakie mogą być konsekwencje tych wydarzeń? 

 

Last Updated (Sunday, 13 January 2008 23:49)

Read more...

 

Wszystkie światła Caracas

Dlaczego Hugo Chavez ma takie poparcie?- zapytałam kiedyś moją przyjaciółkę, Wenezuelkę.  Potrafię przecież zrozumieć słabość niektórych do socjalistycznych ideałów, ale wiem też, jakie niesie to za sobą zagrożenie. – Zrozumiałabyś - odpowiedziała- gdybyś zobaczyła obydwie Wenezuele, które ja znam. Widziałam te wszystkie getta, domki z blachy i kartonów, bose dzieciaki, bawiące się bez zabawek. A gdybyś pojechała troszkę dalej ujrzałabyś ogromne wille, wielkie samochody, baseny, stadniny na tysiące koni dla córeczek-księżniczek z lepszych rodzin. Zrozumiałabyś. Kiedyś musiało to się stać, biedni musieli kiedyś znaleźć swojego bohatera.

 

Last Updated (Sunday, 13 January 2008 23:50)

Read more...

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator
Zaloguj