Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Prawdziwe wakacje w Lublinie

 

Z powodu ulewy, która rozpoczęła się 13 czerwca br. w stolicy Gruzji – Tbilisi (dzielnica Wake- Saburtalo), gwałtownie wezbrała rzeka Were. Na odcinku szosy Tskneti-Betanii osunęła się ziemia, która spowodowała ogromne spustoszenie. Wezbrany nurt zalał drogę Wake-Saburtało, okoliczne budynki i domy mieszkalne. Statystyki pokazują, iż 13 osób zginęło, ponad 20 zaginęło, 36 osób jest poszkodowanych, a 40 rodzin zostało bez dachu nad głową. Wśród poszkodowanych mieszkańców miasta znajduje się 33 dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz 24 dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Dzieci doznały szoku, ponieważ niektóre z nich nie tylko zostały bez dachu nad głową i straciły wszystko, co miały, ale również były świadkami śmierci swoich bliskich. Ponadto w wyniku powodzi z pobliskiego ogrodu zoologicznego uciekły zwierzęta. Niektóre z nich należały do drapieżników, co stanowiło zagrożenie dla tamtejszej ludności, dlatego postanowiono je zabić. Owe przeżycia spowodowały wśród dzieci wzrost stresu, lęku i negatywnego napięcia psychologicznego. Obecnie potrzebują one pomocy oraz wsparcia, a także zmiany otaczającego środowiska choć na krótki okres czasu, aby doświadczyć pozytywnych emocji i odpocząć. Należy dodać, iż rząd oraz organizacje pozarządowe organizują pomoc humanitarną, jednak zapominają w tej sytuacji o wsparciu psychologicznym dla poszkodowanych.

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej we współpracy z lubelskim Centrum Wolontariatu organizuje w pierwszej połowie sierpnia obóz wypoczynkowy dla dzieci z rodzin poszkodowanych podczas powodzi.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia.

Szczegółowe informacje

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.961724267183664.1073742005.178548322167933&type=3

 

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator