Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Ukraińscy uczestnicy obozu z wizytą u Mera Sum

"Polsko-ukraiński album przyjaźni" - tuż, tuż.  Dzień przed wyjazdem do Polski, młodzi z Sum na Ukrainie, zostali przyjęci przez Oleksandra Tripa – Mera, ponad 300 tyś. miasta, w północno-wschodniej części Ukrainy. Już jutro młodzi wyruszą w podróż, by przez Kijów i Kovel dotrzeć do Lublina, gdzie wspólnie z polskimi rówieśnikami wezmą udział w organizowanym przez nasze Stowarzyszenie obozie wymiany polsko-ukraińskiej.

Podczas spotkania młodzież otrzymała od sternika miasta flagi – symbol Sum. „Zdobywajcie doświadczenie w rozwiniętych krajach europejskich i wykorzystajcie je dla naszego miasta, poprzez wdrożenie wielu świeżych pomysłów i wprowadzanie nowych inicjatyw” - powiedział Mer miasta. Obecna podczas spotkania Tatiana Goncharenko – Sekretarz Miasta życzyła z kolei młodym ludziom, by pogłębili swoją znajomość języka polskiego, w celu nawiązania przyjaznych stosunków i zdobyciu nowych doświadczeń i umiejętności.

 

Na zakończenie młodzi reprezentanci Sum otrzymali także list Mera do Prezydenta Krzysztofa Żuka, którzy przekażą włodarzowi Lublina podczas spotkania na Zamku Lubelskim.

Obóz polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży rozpocznie się w czwartek 6 sierpnia. Przez 10 dni młodzi Ukraińcy i Polacy w trakcie zajęć, warsztatów i spotkań, będą poszukiwać wspólnych elementów polskiej i ukraińskiej kultury, historii, obyczajów i kuchni, które – pomimo różnic historycznych i narodowościowych – nadal łączą obydwa narody. Efektem warsztatów będzie multimedialny „Album przyjaźni” – wyjątkowa pamiątka przygotowana podczas zajęć dziennikarskich, z pogranicza filmu, reportażu radiowego oraz fotografii. W trakcie obozu uczestnicy zwiedzą Lublin, Nałęczów, Kazimierz a także Częstochowę i Kraków.

Relacji z obozu szukajcie na naszym Fanpagu Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG.

Więcej o dzisiejszej wizycie u Mera Sum tutaj: http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=44786

 

Projekt Polsko-ukraiński „Album przyjaźni” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży.

Partnerzy projektu: Centrum Wolontariatu w Lublinie, Radio eR, TVP Lublin, Radio Lublin, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL

 

 

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator