Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Kubański biskup z wizytą w Lublinie

Spotkania z  hierarchami kościelnymi i władzami miasta, ale także lubelskimi wolontariuszami, alumnami Wyższego Seminarium Duchownego, wizyta na KUL-u, a także w szkole i przedszkolu katolickim – złożyły się na wizytę przedstawiciela kościoła kubańskiego w Lublinie. Z pierwszą wizytą w Polsce przebywał biskup Arturo González Amador.

 

Ordynariusz diecezji Santa Clara na Kubie przyjechał do Lublina  wraz z ks. Neldo Hernándezem na zaproszenie Stowarzyszenia Solidarności Globalnej i Centrum Wolontariatu, które od 10 lat współpracują z młodzieżą z Kuby. Ostatnim wydarzeniem w ramach tej współpracy był jesienny Kongres Wolontariatu, w którym wzięli młodzi przedstawiciele większości kubańskich diecezji. Szkolenia w ramach tego spotkania prowadzili wolontariusze z Lublina. Tym razem przedstawiciele kubańskiego kościoła mogli zaobserwować jak wygląda u nas rekrutacja do wolontariatu i wzięli udział w spotkaniu w ramach wiosennego naboru do programów realizowanych przez Centrum Wolontariatu w Lublinie.  Biskup Arturo sprawował uroczystą Mszę Św. dla nowych wolontariuszy.

 


Podczas wizyty w Lublinie odbyło się też otwarte spotkanie, podczas którego biskup  przybliżył aktualną sytuację na Kubie. Mówił o realiach lokalnego Kościoła, jego problemach i wyzwaniach.Podczas wizyty biskup szukał inspiracji dla rozwoju duchowego i społecznego mieszkańców wyspy. Podczas spotkań z hierarchami kościelnymi wskazywał m.in na potrzebę kapłanów na Kubie. Diecezja Santa Clara licząca 1,5 miliona mieszkańców ma jedynie 30 księży. W archidiecezji lubelskiej pracuje ponad 800 duchownych.

Last Updated (Tuesday, 15 March 2016 10:07)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator