Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Oblicza Białorusi

Chcesz zrozumieć współczesną Białoruś? Zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Szerepką, ambasadorem Polski na Białorusi w latach 2011-2015.  Wieczór z autorem książki "Oblicza Białorusi" odbędzie się we wtorek 28 lutego o godzinie 17-tej w siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17 w Lublinie.  Publikacja, która będzie do nabycia w trakcie spotkania, znakomicie oddaje paradoksy naszego wschodniego sąsiada. To kraj, którego prezydent słabo mówi w języku ojczystym. To jedyne państwo w Europie, gdzie wykonuje się karę śmierci. Chcesz  dowiedzieć się więcej - zapraszamy!

 

Na Białorusi rządzi nieprzerwanie od 23 lat Aleksander Łukaszenka. Dla porównania w Polsce w tym samym czasie przez fotel premiera przewinęło się 11 pań i panów. O opozycji w swoim kraju prezydent mawia, że „skaczą sobie do gardła jak karaluchy w słoiku” i są „jak rechocące żaby przy mikrofonie”.
Białoruś zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby policjantów w stosunku do liczby ludności i wynosi 1 442 funkcjonariuszy na 100.000 mieszkańców, średnia w pozostałych państwach świata – 375. Jednocześnie od lat nasz wschodni sąsiad jest na pierwszym miejscu pod względem liczby zabójstw – 63,3 na 100.000 mieszkańców, w Polsce – 25.
Białoruś ma bardzo przyzwoite drogi i czyste zadbane ulice. Ceny w małych sklepach są dużo niższe niźli w supermarketach.

 

 

Last Updated (Tuesday, 21 February 2017 13:40)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator