Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Opowieść o odwadze

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrejem Sannikowem, autorem książki „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą”, które odbędzie się 20 kwietnia (czwartek) 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Wolontariatu, przy ul. Głęboka 17

 

Podczas spotkania poruszony zostanie także temat obecnej sytuacji na Białorusi.

Andriej Sannikow (biał. Andrej Sannikau), ur. 1954,  białoruski dyplomata, b. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi (1995 – 96) działacz społeczny, najpoważniejszy kontrkandydat Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich
na Białorusi (2010 r.), uhonorowany w 2005 r. Nagrodą Brunona Kreisky’ego („za pracę na rzecz obrony praw człowieka”). Od 1997 r. koordynator Karty 97 (inicjatywa obywatelska na rzecz obrony praw człowieka). W 2010 r. kandydował na urząd prezydenta, 19 grudnia tegoż roku aresztowany podczas demonstracji w Mińsku przeciwko sfałszowaniu wyników wyborów. Został pobity i skazany na 5 lat kolonii karnej. Zwolniony z więzienia w r. 2012, otrzymał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii. Aktualnie mieszka w Warszawie.
Książka „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą” ukazała się w r. 2016 nakładem Wydawnictwa „Karta” w serii „Oblicza XXI wieku”. We wstępie  białoruska noblistka Swiatłana Aleksijewicz (2015) pisze m.in.: „Książka Andreja Sannikowa mówi o tym, że diabłu trzeba pokazać lustro, żeby nie myślał, że jest niewidzialny”. Książka będzie do nabycia podczas spotkania z A. Sannikowem. W spotkaniu weźmie udział także Dzmitryj Bandarenka, mąż zaufania A. Sannikova w kampanii prezydenckiej z roku 2010.
Ze względu na ograniczona liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie udziału do dn. 19  kwietnia 2017 r. (środa).
Kontakt:
nr tel.: +48 797 341 681
e – mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Last Updated (Tuesday, 18 April 2017 10:11)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator