Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

SMUTNY LOS PIĘKNEJ WYSPY. Prawdziwy obraz współczesnej Kuby

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej serdecznie zaprasza na spotkanie
z Krzysztofem Jackiem Hinzem, autorem książki „Kuba. Syndrom wyspy”,
które odbędzie się 4 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17:30
w sali Centrum Wolontariatu (ul. Głęboka 17).

Podczas spotkania możliwe będzie nabycie książki „Kuba. Syndrom wyspy”.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dn. 3 grudnia (niedziela), do godziny 16:00, pod numerem telefonu: +48 797 341 681 lub mailowo: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Krzysztof Jacek Hinz (ur. 1 grudnia 1955 r. w Warszawie) – tłumacz, dziennikarz, dyplomata, absolwent Iberystyki na UW. Korespondent PAP na Kubie i w Meksyku (1991-1997). Zastępca ambasadora RP w Hawanie (1998-2001), ambasadora RP w Brazylii (2001-2005) i w Wenezueli (2007-2012). Na Kubie po raz pierwszy znalazł się w 1977 roku w ramach wymiany studenckiej. Wielokrotne wyjazdy i wieloletni pobyt na Wyspie w różnych rolach – studenta, dziennikarza, dyplomaty – możliwość obserwowania i uczestniczenia w życiu codziennym Kubańczyków, zaowocowały napisaniem autentycznego, przemyślanego, wyjątkowego reportażu, który z różnych perspektyw ukazuje realia panujące na Kubie i mentalność jej mieszkańców. „Kuba. Syndrom wyspy” to książka, w której wątki biograficzne nieustannie przeplatają się z historią opisywanego zakątka świata, znajdującego się w obliczu nieuniknionych zmian.

„Los połączył mnie z Kubą na zawsze, nie mogę się od niej uwolnić (…) Oczekując wciąż jakichś przełomów, mimo woli stałem się kronikarzem życia na wyspie i losu Kubańczyków, tak jakby mnie to bezpośrednio dotyczyło. Śledziłem losy rewolucji niezależnie od miejsca, w którym się znalazłem. Uzależniłem się od tego. Przywiązanie do wyspy inaczej odczuwają jej mieszkańcy. Wyspa ogranicza przestrzeń życiową. Trzeba sobie tę przestrzeń wygospodarować w ściśle określonych ramach, bo dookoła jest tylko morze. Nie ma pogranicza, nie ma kresów, jest jedynie linia brzegowa, za którą kończy się świat. Skazuje to na samotność, ale równocześnie wzmacnia poczucie wspólnoty.”                                                           

„Kuba. Syndrom wyspy” Krzysztof Jacek Hinz

 

 

 

Last Updated (Thursday, 30 November 2017 12:00)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator