Misją Stowarzyszenia Solidarności Globalnej jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną oraz wszelką działalność służącą ochronie godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Nasi partnerzy


Polub nas na:

Somethere

Kubańska misja na półmetku

Dla Kubańczyków zgromadzonych wokół kościoła katolickiego Boże Narodzenie to święto przeżywane we wspólnocie, tłumaczy Ewa. Nowy Rok natomiast witany jest wśród najbliższych, w rodzinie. Na święto Trzech Króli najbardziej czekają najmłodsi. Organizowane są dla nich animacje i przedstawienia opowiadające historię Trzech Króli, rozdawane prezenty, które chociaż skromne, to wywołują uśmiech u każdego. Tu dzieci cieszą się z najprostszych rzeczy.

Caibarien, gdzie mieszka wolontariuszka to jedno z miejsc, które najbardziej ucierpiały podczas wrześniowego huraganu, najsilniejszego od wielu lat. Mimo, że wraz z końcem 2017 roku ogłoszono zakończenie okresu odbudowy i naprawy strat, to skutki kataklizmu nadal są bardzo widoczne w całej miejscowości, szczególnie w rejonach położonych najbliżej morza. Wciąż żywe są także w opowieściach ludzi, spośród których wielu straciło wszystko. Domy bez dachów, naruszone konstrukcje, zburzone ściany, nadal nieuprzątnięte podwórka to tutaj powszechny widok.

To też przejaw bezradności ludzi, braku możliwości, środków na odbudowę zniszczonego dobytku, nadziei na lepsze jutro, dodaje Ewa. Dlatego ważna jest obecność, uczestniczenie w codziennym życiu Kubańczyków, rozmowy, słuchanie, obserwowanie, szukanie nowych form wsparcia i współpracy, co stanowi jeden z celów realizowanej misji na Kubie.

 

Last Updated (Thursday, 22 February 2018 23:02)

 
Nasz kanał na YouTube

 

Translator